Materiály a ich údržba

Koža

Koža je vysoko cenený ušľachtilý prírodný materiál, ktorý poskytuje neporovnateľný komfort a pri správnej údržbe má dlhú životnosť. Koža je silný a pružný materiál, ktorý sa prirodzene prispôsobí tvaru vášho tela a tak poskytuje najvyššie pohodlie.
Natuzzi, jeden z najznámejších svetových výrobcov kožených sedačiek, vám ponúka kožené čalúnenie v dvoch typoch spracovania koža: Natural a Protecta.

NATURAL
Spracovanie Natural označuje kožu prírodného typu bez ochrannej vrstvy. Kože Natural sú síce chúlostivejšie a citlivejšie na údržbu, sú však mimoriadne príjemné na dotyk a vďaka citlivému ručnému spracovaniu si zachovávajú prírodnejší vzhľad. K prirodzeným prejavom koží Natural patrí rozdielna zrnitosť, zjazvenie, patina a jemné rozdiely v štruktúre a odtieni kože. Toto všetko je známka vysokej kvality a mnohí klienti si tieto odlišnosti vysoko cenia.

PROTECTA
Spracovanie Protecta znamená, že sa jedná o kožu s tenkou ochrannou vrstvou, ktorá chráni pred škvrnami od nápojov, oleja, kozmetiky a jedla. Nečistoty jednoducho odstránime roztokom vlažnej mydlovej vody. Po roku a pol je vhodné ochrannú vrstvu obnoviť s pomocou ochranného prostriedku, ktorý je súčasťou našej čistiacej sady na kožu.
Túto sadu je možné zakúpiť v našich predajniach.

V prípade poliatia kože Natural tekutinou odstránite škvrnu jemnou bielou handričkou alebo savým papierom. Kožu nedrhnite, škvrnu odstráňte jemným krúživým pohybom postupujúc od kraja ku stredu škvrny. Povrch kože sa nesmie namáčať, neodporúčajú sa mydlové čističe. Takúto kožu nie je možné impregnovať.

V prípade znečistnia kože Protecta odstránite škvrnu roztokom destilovanej vody a jemného ph-neutrálneho saponátu, napr detského mydla. Kožu pretrite bavlnenou handričkou namočenou v roztoku, handričku dobre vyžmýkajte. V prípade väčšieho znečistenia použite sadu na čistenie koži Natuzzi.

Mikrovlákno a látky

Naše látky sú príjemné na dotyk aj na pohľad. Natuzzi pre svoje výrobky vyberá len poťahy od najlepších dodávateľov a podrobuje ich prísnym testom kvality v laboratóriach pre výskum a vývoj. Kolekciu poťahov neustále obohacujeme o najmodernejšie štruktúry a vzory v duchu najnovších módnych trendov.

MIKROVLÁKNO
Mikrovlákno je skupina technologicky vyspelých poťahov, vyrábaných výhradne pre Natuzzi. Kombinujú originálnu krásu, trvanlivosť, jednoduchú údržbu a zamatový povrch v nádherných farbách. Sú vhodné pre tých, ktorý uprednostňujú neformálny štýl života, ale pritom trvajú na elegancii.

TKANÉ LÁTKY
Tkané látky sú rôznorodé a prirodzene prispôsobivé všetkým typom interiéru. Praktické, odolné a dobre udržiavateľné sú látky, ktoré pochádzajú od prvotriednych svetových výrobcov. V kolekcii tkaných látok Natuzzi nájdete farby od prírodných odtieňov ľanového plátna, cez jemné odtiene mäkkých bavlnených tkanín až po sýte farvy akcentujúcich materiálov.

loaderČakajte...

Prihlásiť sa na odber noviniek

Nebudeme Vás otravovať zbytočnými informáciami. Dostanete vždy len najnovšie akcie.